Trpíte nedostatkem sebe-vědomí a sebe-lásky?

Nedostatek sebevědomí a sebelásky vede k nejrůznějším problémům.

 

Dostatek Sebevědomí a sebelásky by měl být přirozený stav každého člověka, bohužel to tak není, a většina lidí trpí jejím nedostatkem.

 

Co je to sebe-vědomí?
Sebevědomí je velmi důležitá složka osobnosti, která určuje do jaké míry si člověk uvědomuje své možnosti, schopnosti a rezervy,. Jak se hodnotí a do jaké míry věří ve svou schopnost obstát v životních situacích. S tím vším pak samozřejmě souvisí, zda se má člověk rád a sama sebe si váží. 
Sebevědomý člověk je často označován za namyšleného člověka, což je jen nepochopení a právě proto lidé radši mají nízké sebevědomí.
Co je to sebe-láska?
Je to láska kterou cítíme sami k sobě, jak moc se máte rádi? Většina lidí si spojuje sebelásku se sobectvím a proto si myslí, že mít se rád není dobré, ale tohle je špatné mínění. Mít rád sám sebe je velmi důležité, nestačí jen mít rád ostatní, ale taky by člověk měl mít rád sám sebe. Člověk, který má bezpodmínečně rád sám sebe, žije sám se sebou v harmonii, klidu, vyrovnanosti, spokojenosti, žije ráj na zemi, ať se kolem něj děje cokoliv. Nic ho nemůže vykolejit, zranit, protože žije velkou vnitřní silou, tou nejvyšší, a to je láska, která je vždy s ním. Takový člověk je požehnáním pro své okolí, protože tuto lásku předává do svého okolí všemu a všem.

Lidé s velkou sebe-láskou a vysokým sebe-vědomím jsou v životě šťastnější, zdravější, jsou více svobodní a méně ovladatelní. Takoví lidé si mnohem častěji plní své cíle, v kolektivu jsou většinou lídři, protože disponují velkou energii.

 

Naopak Lidé s nedostatkem sebevědomí a sebelásky jsou většinou nešťastní, studie prokázali, že až 85% nemocných lidí kteří onemocněli různými nádory trpí nedostatkem sebevědomí a sebelásky! Takoví lidé jsou většinou objetí domácího násilí, lidé v práci se jim vysmívají a jsou celkově takovými oběťmi všedního života. 

 

 

Trápí vás nízké sebevědomí a sebeláska? 

Zde máte cvičení které vám zaručeně pomůže.

 

Budete potřebovat jakýkoliv sešit který nazvěte „Sešit Pochval“ a pod to napište Mám se rád Takového  Jaký Jsem. (Mám se ráda takovou jaká jsem)

 

Do toho sešitu si každý den napište alespoň minimálně 3 věci za které se pochvalte. 
Zapisujte si to následovně :
Dnes se chválím za to, že jsem uvařil skvělý oběd, jsem vážně šikovný a mám se rád. 
Dnes se chválím za to, že jsem vzal děti do parku a krásně jsme si to užili. Miluju svoje děti a vážím si sám sebe.
Dnes se chválím za to, že jsem pustil starší dámu v autobuse sednout. Jsem prostě skvělý.
Když si do vašeho denníku napíšete 3 pochvaly denně, tak za měsíc jich máte 90 a za 3 měsíce 180!!!

Potom když se vás někdo bude snažit urazit, nebo vás shodit, tak stačí vytáhnout váš denník a začít číst 🙂
 
Facebook Comments Box
Josef Hoang
Jsem obyčejný člověk a smrtelník. Stejně jako ty. Přijmul jsem 100% zodpovědnost za svůj život, za svoje myšlenky a činy. Dnes si vědomě vytvářím svůj život, mám jasné sny a cíle, za kterými si jdu.  Mojí největší vášní je sdílet s vámi to, co mně pomohlo a pomáhá na mé cestě k lepšímu životu.

"Prosperující muž"

Přidej se do komunity dalších mužů, kteří pracují na nejlepší verzi sebe samých.

Komentáře