Práce od 9-17h po dobu 30 let! Zamysli se…

Video, které už vidělo 150 000 lid! Wooow…

Dneska se chci bavit o čase…

O čase od 9 do 17h. A znáte to každej, když jste v práci a je pondělí. Achjo, to pondělí. Úplně mi vyskakují ty hlášky, kdy jsem ještě chodil do práce a jak je to hnusná energie, když je pondělí. Úplně prostě to nikoho nebaví, je to hnusný, prostě nechce se ti být v tý práci.

Pak je úterý, to je podobný, ale je to o něco lepší.

Ve středu se to láme a je to už lepší.

Pak je čtvrtek a ty si říkáš, že už je to jen jeden den a je víkend.

No a konečně je pátek a bombička. To je super. Čau, co budete dělat? My jdete chlastat, my jdeme pařit. Konečně si odpočinu, bude to pecička. Bombička, jo atd…

Pak po víkendu zase zpátky do práce a je zase pondělí.

Teď… Zamysleli jste se někdy nad tím, proč to takhle vůbec je?

Zamysleli jste se někdy nad tím, že takhle třeba makáš nebo budeš makat celej život, dokud nejdeš do důchodu?

A až odejdeš do důchodu, tak ti bude 60 nebo 70. Dokážeš si to vůbec představit?

Já když jsem se nad tím zamyslel, když jsem dělal taxikáře.

Tak já vlastně nevím, co to je od 9 do 17h už nějakých 10 let.

Naposled jsem pracoval, když jsem zakládal svoji stavební firmu a pracoval jsem ve stavebnictví.

Přišel jsem na to, že nemám totálně čas.

Vstal jsem v 7 ráno a jeli jsme na figuru a vrátil jsem se v 7 večer z posilovny. Vrátil jsem se totálně vyčerpanej. Někdy jsem šel i v sobotu.

Když jsem pracoval jako taxikář, tak jsem neustále vozil tyto lidi. Lidi, kteří pracovali od 9 – 17 h a můžu vám říci, že jsem vozil spoustu lidí. Dělal jsem to 10 let a vozil jsem 4 skupiny lidí.

  1. skupina – Business man – člověk, který má firmu. Totoho člověka poznáš tak, že od vás chtějí stvrzenku, účtenku, oni si to odepíší z daní. Tyto jsem vozil na letiště a to jsou prostě byznysmeni.
  2. skupina – Vyšší střední třída – člověk, který má velký barák, káru před domem, ale velká hypotéka, leasing. To znamená, že tyto lidi jsem vozil v 7 ráno na nádraží. Některý i v 5 ráno a vraceli se zpátky v 10 v 11 večer. A ty jsme vozili domu. Spousta z nich pracovali v Londýně. Jeli hodinku vlakem do Londýna a pak se vrátili večer hodinku domů.
    Představ si
  3. skupina – Nižší střední třída – člověk, který má minimální mzdu, starý auto, dovolí si jednu dovolenou za rok, ale nemají na nic. Mají tak akorát na to jídlo, oblečení a jednu dovolenou.
  4. skupina – Nižší třída – člověk, který jsem vozil na pracák.

Shrnutí…

Rozdíl mezi nižší třídou a nižší střední třídou není skoro žádný po finanční stránce. Rozdíl je v času, nižší třída má více času.

Vozil jsem hodně lidí, který pracovali za minimální mzdu. Dělali v hospodě, kde dělali tzv. split shift. Byly tam od 9 – 15 a přišli na večeři a dělali do 22 a někteří bydleli na vesnici a proto museli brát taxi.

Když jeli do práce, tak platili 32 liber jen za taxi a oni měli výplatu za šichtu třeba 70 liber.

Tohoto člověka vyhodím a jde na ranní a v 10 ráno vezu frajera, co jede na pracák. Platí mi cash a jde se hlásit na pracák, počkej na mě 20 minut a pak mě hodíš domů.

Když jsem vezl lidi třeba číšníky z práce. Tak jsem se ptal, proč to děláš? Já bych nikdy nemohl být na benefitech, nikdy nemohl na pracáku, nikdy bych nemohl dělat to a tamto.

Ale vždyť tu děláš koninu… Představ si to, že se ti to nevyplatí a na konci měsíce jsi možná na stejných penězech, jako člověk, který si válí šunky doma.

To ale není problém toho člověka, že saje systém, ale je to jen o tom přesvědčením, že bych tohle nešel nikdy dělat.

Když si to ten systém dává možnost, buďto to využiješ nebo nevyužiješ, ale když si to vypočítám, že budu dojíždět, svačiny, obědy, cigarety a na konci měsíce zaberu 15 000 CZK a z toho 7 000 CZK jde pryč.

Tak člověk, který je na pracáku dostane 8 000 CZK a ještě nemusí platit nájem.

Je to jen o tvém přesvědčení.

Další je ta střední třída. To jsou lidé, kteří už mají lepší vzdělání a mají lepší práci. Vydělávají v Anglii třeba od 1500 liber nahoru hrubýho. V Česku to může být od 25 000 CZK, ale když už máš vzdělání můžeš brát i víc.

Co chci říct je to, že tito lidé jsou nejvíce vystresovaný. Nejvíc vystresovaný. Vyšší střední třída. Lidi, kteří si myslí, jak jsou bohatí, tak jsou největší chudáci.

To je můj úhel pohledu, protože jsem je vozýval každý den. Některý z nich každý den tam i zpět. Ráno do práce, večer z práce. Vystresovaný a v pátek je vezeš na diskotéku a do hospody a v pondělí zase do práce.

Takto pořád dokola dokola dokola. Od 9 do 17 h, celý život.

Vezmou si na krk hypotéku, vezmou si auto na leasing, aby vypadali bohatě. Přitom vůbec nejsou bohatí, směňují svůj čas za peníze.

To nejdrahocenější co máme, je čas. 30 let se upsat na hypotéku a třicet let musíš někde makat od 9 – 17 v práci, kterou nemáš ani rád.

Zamysli se nad tím. Od 9 – 17h. Když jsem to studoval. Tak já jsem od roku 2008 živnostník a nepracoval jsem pro nikoho a teď si to dokážu představit, když člověk někde maká celý život. Já to neodsuzuju, ale zamysli se.

Budeš to dělat až do důchodu, jak z toho ven? Finanční gramotnost, bohatý a chudý táta. To je knížka, kterou musíš přečíst.

Co chci ještě říct je to, kdo to vymyslel? Jak to vzniklo to od 9 – 17h?

Jak jsem koukal do historii, tak vlastně pan Henry Ford. Zakladatel doby industriální, doby průmyslové. On byl průkopníkem, který vymyslel pásovou výrobu.

Do té doby, cokoliv se vyrábělo, tak tým 20 – 30 lidí pracovalo na jedné věci, ale on to vymyslel, že pojede pás a každej udělá tu stejnou práci. Každý dělá ten stejný pohyb.

Tím vlastně Ford začal vyrábět sériově auta pro veřejnost. Do té doby to bylo jen pro pár bohatých lidí. Ale on chtěl dát stejně jako Baťa chtěl dát lidem boty, tak Ford chtěl dát auto.

Takto to vzniklo a on měl tisíce, desetitisíce pracovníků, kteří potřebovali morálku. Nějaký systém, aby to fungovalo, tak založil od 9 – 17h. Pak Rockefeleři a školní systém.

No a teď si představte, že si v tom jedeme sto let. Bez toho, aby se nad tím někdo zamyslel.

Jeden z prvních prezidentů už řekl, že když bude tato ekonomika fungovat dál, tak řekl, že pokud ekonomika pojede tak, jak jede, tak je možný v budoucnu bude muset pracovat průměrný angličan 4 – 8 hodin týdně na to, aby mohl uživit celou svoji rodinu.

To je nádhera! Co se stalo, že za sto let a pracujeme od 9 – 17 bez toho, aby se nad tím někdo zamyslel.

Naši rodiče, taky pracovali. On taky pracuje a představte si, že škola nás od malička učí chodit do školy. Tam sedíš jak trubka 8 hodin denně a někdo ti tam říká látku, kterou z 90 % nikde nevyužiješ.

Musíš tam poslouchat a dávat pozor. Tady v tom to je, to je příprava na pásovou výrobu, systémek na to, abys chodil do práce od 9 – 17 h, aby sis nestěžoval.

Co chci říct, je to, že dnes to jde už úplně jinak. To co tu je nastavený, tak OK.

Pro normální lidi, kteří nechtějí na sobě pracovat je to v pořádku, ale lidi, kteří chtějí v životě víc, tak už to tak nemusí dělat.

Dneska je fakticky dokázáno.

Je to vědecky dokázáno, že kam posíláš energii, tam to roste.

Když ti dám práci a řeknu, že na ni máš týden, tak ji budeš dělat týden.

Když ti dám práci a řeknu, že na ni máš měsíc, tak ji budeš dělat měsíc.

Když ti dám práci a řeknu, že na ni máš rok, tak ji budeš dělat rok.

Ale když ti řeknu, že máš práci a jen 24 hodin jinak ti jde o život, tak to uděláš za 24 hodin.

Samozřejmě, že ne u každé práce to jde aplikovat, ale už sám na sobě jsem si ověřil, že když máš deadline. Tak to jde.

Vzpomínám si, že když jsem se učil na maturitu. Tak nikdo se neučí a když máš týden před testem, tak se začneš učit a poslední den se učíš nejvíc a proč, když si na to měl celý rok?

My nemusíme takto pracovat, můžeš pracovat jen pár hodin denně.

Já ani nevím co je za den. Na mě to jen pípá, já nepotřebuji řešit, co je za den. Pro mě je každej den dobrej den. Já jen vím, co mám dnes dělat.

Když si ten život budeš vytvářet sám, tak se to s největší pravděpodobností stane, ale když to dáš do rukou někomu jinému, tak jinej člověk ti bude řídit tvůj den.

Zkuste se nad tím zamyslet… Nechci vás odtahovat od své práce, ale já si nedokážu představit, že bych v jedné práci pracoval 30 let a teď si představ, že už od 20 makáš a než jdeš do důchodu, tak pracuješ 50 let.

A co v důchodu chceš dělat? Seš úplně nemocnej a celý život si dal nějaké firmě, pro kterou makáš.

Pokud si tam šŤastný a chceš to budovat, tak super, ale pokud řešíš, že je pondělí – fuj, úterý – fuj. středa – půlka, čtvrtek – už jen jeden den, pátek hurá bude víkend.

Jestli takto přemýšlíš, asi nejsi úplně šŤastný v práci, kde jsi a je moné, že bys měl být někde jinde.

To kde, je už práce pro tebe.

Já ti přeju to nejlepší.

Pokud si dočetl až sem, tak mi hoď dolů do komentáře, co si o tom myslíš a jestli to řešíš chyby v článku, tak to vůbec neřeš.

Neotroč, nenarodil ses proto, abys jenom makal pro druhý. Makej na svých snech a cílech.

Josef Hoang

Chceš změnu? Začni čtením této knihy „Tajný Kód“

Facebook Comments Box
Josef Hoang
Vážím si vašeho času a ochoty na sobě pracovat. Díky vám se stává svět lepším místem. Pokračujte v tom, co děláte a nadále na sobě pracujte. A't se vám daří.

Zjistěte více a stáhněte si ZDARMA mini-kurz 

 "o Narcismu" 

Komentáře